ЗАЛИШТЕ ВІДГУК
Детальніше
м. Херсон, вул. Iллi Кулика, 33-А
Как проехать?
м. Херсон, вул. Потьомкiнська, 85/13
Як проїхати?
Спецiальнi пропозицii Цiни
0800 210 901
(безкоштовно з усіх телефонів на території України)
Працюємо щодня:
з 7:00 до 20:00
Завжди Вам раді:
м. Херсон, вул. Iллi Кулика, 33-А
м. Херсон, вул. Потьомкiнська, 85/13

Операція при мастопатії

Операції при мастопатії проводяться за неможливості реалізувати альтернативне лікування. У клініці Taurt пропонується широкий спектр послуг для збереження жіночого здоров'я.

Що таке мастопатія

Мастопатія або фібро-кістозна хвороба вважається переважно доброякісною дисплазією тканинних структур молочних залоз. Захворювання обумовлено порушенням співвідношення сполучної та епітеліальної тканини. Найчастіше патологія зустрічається у жінок фертильного віку.

Клініцисти віддають перевагу консервативним методам лікування доброякісної дисплазії, спостереженню за змінами. Однак у деяких випадках необхідно вирішувати питання в оперативному порядку.

Основні показання

Хірургічне лікування мастопатії потрібне у кількох випадках:

  • суттєва дисплазія та швидке перетворення тканин;
  • злоякісність клітин;
  • виявлення раку за результатами біопсії.

Операція виконується і з метою вирішення деяких косметичних дефектів, коли має місце впадання соска, нерівномірна поверхня залози, асиметрія грудей. До операції є протипоказання, які потрібно уточнити у лікаря.

Енуклеація (від лат. enucleo - виймаю ядро, очищаю від шкаралупи) пухлини молочної залози - це малоінвазивна операція, що виконується тільки при доброякісній патології (фіброаденома, ліпома, гамартома). Синонім – вилущування.

Підготовка

Діагностика та оперативне лікування мастопатії – галузь діяльності лікаря-маммолога, онколога, хірурга. Лікування починається з пошуку можливих сприятливих факторів та усунення причин, що призвели до патологічних змін.

Необхідність оперативного втручання потребує підготовки. Перед операцією пацієнтка проходить розширений клініко-лабораторний спектр аналізів та обстежень для виключення протипоказань. Зазвичай це лабораторні дослідження крові, сечі, УЗД молочних залоз та органів малого тазу, ЕХО КГ та ЕКГ. Іноді потрібна консультація ендокринолога, гінеколога.

За кілька днів до операції слід виключити пероральні контрацептиви, гормональні та аспіриновмісні препарати.

У центрі жіночого здоров'я Taurt ви отримуєте точну діагностику та якісне лікування за доступною ціною в одному місці. Немає необхідності сидіти у чергах, відвідувати кілька клінік та центрів. Власна лабораторія підвищує швидкість отримання результатів.

Відповідаючи на запитання, чи потребує операція при вузловій мастопатії, завжди говорять про потенційні ризики. Не займайтеся самолікуванням. Несвоєчасна медична допомога може призвести до погіршення естетики лінії грудей, злоякісного переродження тканин, особливо при спадковій обтяженості, а також запалення кістозних порожнин.

Хід операції

Про те, як проводиться операція, пацієнтка дізнається ще на першій консультації лікаря. На підставі даних клінічного, гінекологічного анамнезу, супутніх скарг та результатів досліджень визначаються з хірургічним протоколом та анестезіологічним посібником.

Вибір методу знеболювання залежить від багатьох факторів. При об'ємному хірургічному втручанні рекомендовано наркоз. Під час операції видаляються виявлені кісти, осередки ущільнень, змінена тканина. Варіанти протоколів операції:

  • Енуклеація фіброаденоми. По ходу втручання висікається новоутворення у межах наросту чи пухлини. Тобто спосіб називається вилущуванням. Операцію при осередковій мастопатії проводять з пахвового або періареолярного доступу. Тривалість 10-15 хвилин, після чого рану вшивають та накладають косметичний шов.
  • Секторальна резекція. Операція передбачає висічення одного сектора молочної залози від периферії до ареолі та соску. Резекція потрібна за високих ризиків онкогенного переродження новоутворень. Виконується під наркозом. Скільки часу триває операція залежить від ступеня перетворення тканин, кількості кіст і новоутворень.

Отримані зразки віддалених тканин у будь-якому разі вирушають на гістологічний аналіз. У клініці Taurt застосовують передові технології в лікуванні: лазер, радіоніж, скальпельне висічення та інші. При кістах великих розмірів виконується лазерна коагуляція.

Після операції жінка потребує реабілітації. Період відновлення визначається складністю втручання.

Відновлення

Відновлення після операції при мастопатії протікає успішно і залежить від дисциплінованості пацієнтки щодо дотримання лікарських рекомендацій.

У післяопераційному періоді рекомендується застосування холоду на ділянку хірургічного втручання на 15-20 хвилин для профілактики виникнення гематоми та зменшення больового синдрому. Під час проведення операції під місцевою анестезією пацієнт може бути виписаний зі стаціонару через 2-3 години.

Під час амбулаторного долікування потрібні перев'язки.

Ціни на операцію при мастопатії в Херсоні

Послуга
Вартість, грн.
Консультація маммолога
первинна
350
повторна
300
Послуга
Вартість, грн.
Склеротерапія кіст молочної залози (після попередньої консультації мамолога)
6000

Запишіться на консультацію

записатися подзвонити