Найчастіше таке новоутворення розвивається у зовнішнього отвору сечівника. До причин його появи відносять запальні захворювання сечостатевої системи, травми під час пологів чи порушення внутрішньоутробного розвитку. Нерідко воно формується на тлі перенесеного уретриту або за наявності гонококової інфекції.
Кіста уретри може досягати у жінок 2-4 см у діаметрі. Зазвичай ця патологія виникає у них віком 20-50 років. У групі підвищеного ризику жінки з цукровим діабетом, ВІЛ або іншими тяжкими хронічними захворюваннями, які проходять лікування імуносупресивними препаратами. У чоловіків ця патологія трапляється дуже рідко.
Симптоми парауретральної кісти з'являються лише у разі розвитку навколо неї запального процесу у разі застою сечі або при зростанні новоутворення. До них належать:
Ефективного медикаментозного лікування парауретальної кісти не існує. Тому, якщо вона завдає занепокоєння, її видаляють. Показання до видалення:
Спостереження без хірургічного втручання показано лише в тих випадках, коли за наявності кісти жінка не відчуває жодного дискомфорту. Однак, оскільки існує можливість малигнізації такого новоутворення, його рекомендується видаляти хірургічним шляхом відразу після виявлення.