ЗАЛИШТЕ ВІДГУК
Детальніше
0800 210 901
м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 49
Как проехать?
м. Миколаїв, пер. Корабелів, 2Б
Як проїхати?
м. Херсон, вул. Iллi Кулика, 33-А
Як проїхати?
м. Херсон, вул. Потьомкiнська, 85/13
Як проїхати?
Спецiальнi пропозицii Цiни
0800 210 901
(безкоштовно з усіх телефонів на території України)
Працюємо щодня:
з 7:00 до 20:00
Завжди Вам раді:
м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 49
м. Миколаїв, пер. Корабелів, 2Б
м. Херсон, вул. Iллi Кулика, 33-А
м. Херсон, вул. Потьомкiнська, 85/13

МРТ трактографія головного мозку

Трактографія головного мозку дозволяє досліджувати пучки провідних шляхів. Наш діагностичний центр Taurt пропонує пройти таку діагностику на сучасному обладнанні в комфортних умовах. Трактографія демонструє структурні особливості та хід провідних шляхів головного мозку. Вона зазвичай доповнює класичне МРТ і збільшує загальну тривалість дослідження всього на 5-7 хвилин.

Що таке МРТ трактографія головного мозку?

МРТ трактографія — це метод, що дозволяє отримати дифузно-зважені зображення. Техніка має на увазі, що в кожному об'ємному елементі мозку вимірюють дифузію води. Якщо класична МРТ показує тільки структурні зміни, то таке обстеження допомагає оцінити патологічні стани при порушеннях в пучках функціонально однорідних нервових волокон.

МРТ трактографія головного мозку — це процедура, що підходить для більшості пацієнтів. Вона не болюча і не вимагає застосування контрасту. МР-сигнал гіперінтенсивно реагує на запальні процеси. Оригінальне сканування (без застосування контрасту) проводиться для оцінки впливу запальних осередків на функціональність ЦНС.

Показання до проведення МРТ трактографіі

В практиці нейрохірургів МРТ трактографія — це дуже важлива діагностика. Вона допомагає найбільш точно видаляти осередки в головному мозку. Ще до операції лікар визначає, де проходять провідні шляхи і наскільки вони залучені в патологічний процес. В результаті новоутворення всередині головного мозку віддаляється за допомогою адекватного операційного доступу.

Ще до показань для проведення МРТ головного мозку з трактографією відносять:

  • Травматичні пошкодження мозку і новоутворення. Процедура допомагає виявити пошкодження і зміщення провідних шляхів.
  • Патології, що супроводжуються прогресивною загибеллю певних груп нервових клітин, з поступово наростаючою атрофією відповідних відділів головного мозку.
  • Пошкодження головного мозку, що виникло в результаті кисневого голодування під час пологів.
  • Зміни центральних відділів зорового аналізатора при первинній глаукомі.
  • Депресивні стани, спровоковані органічним ураженням головного мозку.
  • Локалізаційно-обумовлена епілепсія.

Також за допомогою трактографіі виявляють ступінь пошкодження волокон після гострого порушення мозкового кровообігу. Процедура допомагає оцінити стан судин з метою виявлення тромбів і призначення тромболітичної терапії.

У клініці Taurt МРТ трактографія голови виконується на сучасному обладнанні і розшифровується досвідченими фахівцями. Ми зберігаємо конфіденційність проведених досліджень і створюємо максимально комфортні умови для пацієнтів.
ОБСТЕЖЕННЯ
Вартість, грн.
МРТ головного мозку
1500
МР-ангіографія судин мозку
1500
МРТ головного мозку з безконтрастною ангіографією
2000
Всі ціни

Медичний центр Taurt пропонує зробити трактографію на МР-томографі SIEMENS Magnetom Amira з силою поля 1,5 Тл. Спеціальне програмне забезпечення дозволяє виконувати реконструкцію трактограмм. В результаті сканування виходять векторні карти з кольоровою кодуванням напрямків дифузії. Тракти головного мозку створюються на їх основі в якості тривимірного зображення.

Подібний скринінг має на меті аналіз рівня білої речовини в нервових трактах (фракційна анізотропія на МРТ). Знімок після стандартної МР-діагностики переважно містить сірі елементи. Білі плями на МРТ мозку вказують на ряд патологій. Але якщо була проведена процедура трактографії, то знімки будуть мати кольорові елементи.

Дифузійна МРТ головного мозку не потребує попередньої ретельної підготовки. Але пройти таке обстеження можна тільки при дотриманні наступних умов:

  • Зняти з себе або витягти з кишень всі предмети, що містять метал (монети, банківські картки, годинник, окуляри), не використовувати декоративну косметику, яка містить металеві елементи.
  • Попередити персонал клініки про наявність клаустрофобії. У таких випадках для більш комфортного проведення процедури допускається супровід пацієнта близькою людиною.
  • Повідомити лікаря про епілепсію, якщо така є в анамнезі. У таких випадках пацієнту порекомендують прийняти протиепілептичні засоби в призначений час.

Для виконання трактографії пацієнта укладають в апарат МРТ. Його голову фіксують в котушці. Спеціаліст, який проводить процедуру, інформує пацієнта про необхідність лежати нерухомо під час маніпуляції. Тривалість процедури збільшується приблизно на 7 хвилин в порівнянні зі звичайною МРТ.

Після завершення обстеження пацієнту видають результати трактографії. Вони включають знімки і висновок в паперовому вигляді. Також може бути надана інформація на електронних носіях. Розшифровка результатів не займає багато часу. За попереднім записом можна отримати консультацію у профільних фахівців нашого медичного центру.

Ціни на МРТ трактографію головного мозку в Херсоні

ОБСТЕЖЕННЯ
Вартість без контрастного посилення, грн.
Примітка
ГОЛОВА
МРТ головного мозку
1500
МР-ангіографія судин мозку
1500
МРТ головного мозку з безконтрастною ангіографією
2000
МРТ головного мозку у дітей (педіатричний протокол)
1500
Контраст
МРТ головного мозку у дітей (педіатричний протокол) з безконтрастною ангіографією
2000
МРТ головного мозку при судомному синдромі, епілепсії (епіпротокол)
1800
МРТ головного мозку (по епіпротоколу) з безконтрастною ангіографією
2300
МРТ головного мозку при осередкованому (множинному) ураженні, виявлення і контроль пухлин
1700
Контраст
МРТ задньої черепної ямки, мосто-мозочкових кутів, основи черепа
1500
Контраст
ОБСТЕЖЕННЯ
Вартість, грн.
Контрастна речовина
Контраст 5 мл.
600
Контраст 10 мл.
1100
Контраст 15 мл.
1300
Контраст 20 мл.
1700
ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ
Консультація лікаря-рентгенолога щодо результатів МРТ, проведених в інших лікувальних установах (за умови, що знімки і інформація, яка надається, відповідної якості)
500
Запис додаткового диска
50
Друк рентгенівської плівки 35х43
150
Максимальна вага пацієнта, якому можна провести обстеження - 200 кг.
Максимальне охоплення пацієнта, якому можна провести обстеження - 120 см

Запишіться на консультацію

записатися подзвонити