ЗАЛИШТЕ ВІДГУК
Детальніше
0800 210 901
м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 49
Как проехать?
м. Миколаїв, пер. Корабелів, 2Б
Як проїхати?
м. Херсон, вул. Iллi Кулика, 33-А
Як проїхати?
м. Херсон, вул. Потьомкiнська, 85/13
Як проїхати?
Спецiальнi пропозицii Цiни
0800 210 901
(безкоштовно з усіх телефонів на території України)
Працюємо щодня:
з 7:00 до 20:00
Завжди Вам раді:
м. Одеса, вул. Фонтанська дорога, 49
м. Миколаїв, пер. Корабелів, 2Б
м. Херсон, вул. Iллi Кулика, 33-А
м. Херсон, вул. Потьомкiнська, 85/13

МРТ головного мозку вагітним

Наш діагностичний центр Taurt спеціалізується на проведенні МРТ для пацієнтів різних груп. Ми надаємо таку послугу і вагітним жінкам, якщо їм потрібне обстеження головного мозку. Особливо це доречно при гострих травматичних станах. Для майбутніх мам процедура проводиться стандартно і в середньому займає 30 хвилин.

Що таке МРТ головного мозку?

МРТ — магнітно-резонансна томографія головного мозку являє собою неінвазивне обстеження. В процесі використовується ефект резонансу магнітних імпульсів, що дозволяє отримати деталізоване зображення структур обстежуваного органу. МРТ вигідно відрізняється від комп'ютерної томографії (КТ) або рентгенографії, в основі яких лежить рентгенівське опромінення, протипоказане жінкам на будь-якій стадії виношування дитини.

Однак МРТ головного мозку при вагітності не призначають в першому триместрі. Пояснюють це тим, що під час сканування виділяється теплова енергія, що нагріває навколоплідні води. На більш пізніх термінах її виконують за звичайними показниками, але з деяким урахуванням положення жінки. Для діагностики вибираються переважно ранкові години, поки плід знаходиться в спокійному стані. В іншому випадку процедура проходить стандартно.

Коли вагітній необхідно МРТ головного мозку?

МРТ голови при вагітності найчастіше призначають при судинних захворюваннях, підозрі на пухлини, а також при черепно-мозкових травмах. Діагностика проводиться за такими показниками:

  • Часті головні болі, порушення просторової орієнтації.
  • Різке погіршення пам'яті, зниження гостроти зору або слуху.
  • Патології центральної нервової системи.
  • Симптоми ішемічного інсульту.
  • Підозри на пухлини мозку, розсіяний склероз, церебральний васкуліт, енцефаліт та інші важкі патології.
  • Струс мозку в результаті травматичного пошкодження.

При МРТ діагностиці пухлин і метастазів використовують контрастну речовину, яка робить дослідження більш чітким. Вагітним такий метод протипоказаний через ризик появи алергічних реакцій у плоду на контраст, що вводиться. Процедуру майбутнім мамам виконують з контрастуванням тільки при важких життєвих показаннях і після обов'язкового допуску рентгенолога.

МРТ голови вагітним у нас виконують кращі фахівці. Вони з розумінням ставляться до стану жінки і створюють для неї максимально комфортні умови. Медичний центр Taurt гарантує збереження лікарської таємниці та конфіденційність проведених досліджень.
ОБСТЕЖЕННЯ
Вартість, грн.
МРТ головного мозку
1500
МР-ангіографія судин мозку
1500
МРТ головного мозку з безконтрастною ангіографією
2000
Всі ціни

Клініка Taurt пропонує зробити МРТ головного мозку вагітним на апараті SIEMENS Magnetom Amira 1,5 Тл. Це унікальний томограф з найширшим набором експертних програм і котушок. Діагностична процедура для майбутніх мам відбувається з підвищеним комфортом за рахунок зниження до 97% звуку при обстеженні. Апарат робить знімок з мінімальною затримкою дихання.

Крім дослідження головного мозку матері томограф Magnetom Amira дозволяє провести уточнююче дослідження, якщо ультразвуковий пренатальний скринінг показав серйозні вади розвитку плода: його внутрішніх органів, порожнин, нервової системи.

Під час процедури вдається постійно контролювати стан вагітної, оскільки томограф оснащений датчиками дихання, пульсу, кардіографом. Такий апарат нового покоління дозволять проводити діагностику новоутворень за допомогою МР-спектроскопії і МР-перфузії, а також оцінювати стан артерій і вен за допомогою безконтрастної МР-ангіографії.

Для початку жінка повинна поцікавитися у свого гінеколога, чи можна робити МРТ вагітним. У першому триместрі лікарі зазвичай рекомендують утримуватися від такої діагностики. Але оскільки магнітне поле не шкодить організму жінки або плода, то на більш пізніх термінах вони зазвичай цього не перешкоджають. І все ж пройти таку процедуру з власної примхи вагітна не може. Повинна бути обгрунтована лікарська рекомендація.

Щоб звести до мінімуму ризики появи нудоти і стрибків артеріального тиску, процедуру рекомендується проводити через 2-3 години після прийому їжі. З огляду на тривалість процедури, безпосередньо перед початком сканування вагітна повинна спорожнити сечовий міхур. В день обстеження на жінці повинна бути широкий трикотажний одяг, який не сковує рухи (без металевих гудзиків або стразів).

Вагітна повинна себе налаштовувати на позитивний лад. Якщо вона сильно хвилюється, то краще прийти на процедуру з тим, хто зможе її підтримати. Після сканування доведеться протягом 30-40 хвилин почекати висновок спеціаліста. Розшифровка зі знімками видається на руки пацієнтці.

Ціни на МРТ головного мозку вагітним в Херсоні

ОБСТЕЖЕННЯ
Вартість без контрастного посилення, грн.
Примітка
ГОЛОВА
 
МРТ головного мозку
1500
 
МР-ангіографія судин мозку
1500
 
МРТ головного мозку з безконтрастною ангіографією
2000
 
МРТ головного мозку при судомному синдромі, епілепсії (епіпротокол)
1800
 
МРТ головного мозку (по епіпротоколу) з безконтрастною ангіографією
2300
 
МРТ скронево-нижньощелепного суглоба
1500
 
МРТ головного мозку при осередкованому (множинному) ураженні, виявлення і контроль пухлин
1700
Контраст
МРТ зони турецького сідла, гіпофіза
1500
Контраст
МРТ задньої черепної ямки, мосто-мозочкових кутів, основи черепа
1500
Контраст
МРТ орбіт та зорових нервів
1500
Контраст
МРТ навколоносових пазух
1500
Контраст
МРТ м'яких тканин області обличчя
1600
Контраст
МРТ головного мозку при демієлінізуючих захворюваннях (розсіяний склероз)
2000
Контраст
МРТ головного мозку при підозрі на менінгіт, енцефаліт, абсцес
2000
Контраст
Комплексне обстеження головного і спинного мозку при демієлінізації, розсіяному склерозі
3100
Контраст
Комплексне обстеження головного і спинного мозку при онкології
3300
Контраст
ОБСТЕЖЕННЯ
Вартість, грн.
Контрастна речовина
Контраст 5 мл.
600
Контраст 10 мл.
1100
Контраст 15 мл.
1300
Контраст 20 мл.
1700
ДОДАТКОВІ ПОСЛУГИ
Консультація лікаря-рентгенолога щодо результатів МРТ, проведених в інших лікувальних установах (за умови, що знімки і інформація, яка надається, відповідної якості)
500
Запис додаткового диска
50
Друк рентгенівської плівки 35х43
150
 
Максимальна вага пацієнта, якому можна провести обстеження - 200 кг.
Максимальне охоплення пацієнта, якому можна провести обстеження - 120 см

Запишіться на консультацію

записатися подзвонити