МРТ — магнітно-резонансна томографія головного мозку являє собою неінвазивне обстеження. В процесі використовується ефект резонансу магнітних імпульсів, що дозволяє отримати деталізоване зображення структур обстежуваного органу. МРТ вигідно відрізняється від комп'ютерної томографії (КТ) або рентгенографії, в основі яких лежить рентгенівське опромінення, протипоказане жінкам на будь-якій стадії виношування дитини.
Однак МРТ головного мозку при вагітності не призначають в першому триместрі. Пояснюють це тим, що під час сканування виділяється теплова енергія, що нагріває навколоплідні води. На більш пізніх термінах її виконують за звичайними показниками, але з деяким урахуванням положення жінки. Для діагностики вибираються переважно ранкові години, поки плід знаходиться в спокійному стані. В іншому випадку процедура проходить стандартно.
МРТ голови при вагітності найчастіше призначають при судинних захворюваннях, підозрі на пухлини, а також при черепно-мозкових травмах. Діагностика проводиться за такими показниками:
При МРТ діагностиці пухлин і метастазів використовують контрастну речовину, яка робить дослідження більш чітким. Вагітним такий метод протипоказаний через ризик появи алергічних реакцій у плоду на контраст, що вводиться. Процедуру майбутнім мамам виконують з контрастуванням тільки при важких життєвих показаннях і після обов'язкового допуску рентгенолога.